در حال بارگزاری...

یکی از مهم ترین فاکتورهای خرید فرش سجاده ای برای شما، قیمت فرش سجاده ای است. شما عزیزان بدنبال سجاده فرش هایی هستید که علاوه بر دارا بودن کیفیت مناسب از قیمت خوبی برخوردار باشند. برای آن که هنگام خرید فرش سجاده ای بدانید که قیمتی که به شما بیان شده منطقی هست یا نه، نیاز است که با عوامل موثر بر قیمت فرش سجاده ای آشنا شوید. باید بدانید که چه عواملی هستند که موجب زیاد شدن یا کم شدن قیمت فرش سجاده ای می شوند. به این ترتیب، در این مقاله قصد داریم تا عوامل موثر بر قیمت فرش سجاده ای را خدمت شما عزیزان معرفی کنیم.

 

عواملی موثر بر قیمت فرش سجاده ای به شرح زیر است:

شانه فرش سجاده ای، تراکم فرش سجاده ای، جنس نخ فرش سجاده ای، دستگاه سجاده باف فرش سجاده ای و وزن فرش سجاده ای. در ادامه هر یک از این عوامل به صورت مفصل توضیح داده می شوند.

 

تاثیر شانه فرش سجاده روی قیمت فرش سجاده ای

یکی از مهم ترین مواردی که تغییر آن قیمت فرش سجاده ای را دستخوش تغییر می کند، شانه فرش سجاده ای است. شانه فرش سجاده ای به چه معناست؟ بافت فرش ترکیبی از الیاف عمودی و افقی است. در بافت عرضی فرش سجاده ای به ازای هر گره ای که زده می شود یک ردیف پود به کار می رود. به تعداد ردیف پودهایی که در بافت یک متر از عرض فرش سجاده ای زده شده باشد شانه فرش سجاده ای گفته می شود. لازم است که مشتریان فرش سجاده ای هنگام خرید شانه فرش سجاده ای را شمارش کنند. مشکلی که در این هنگام برای آنها ایجاد می شود این است که شمارش تعداد ردیف پودها برای آنها مشکل است زیرا پودها بسیار ریز هستند. از آنجایی که در بافت عرضی فرش سجاده ای تعداد ردیف پودها با تعداد گره ها برابر است پیشنهاد می شود که تعداد گره های بافته شده در یک متر از عرض فرش سجاده ای را شمارش کنید. به عنوان مثال، چنان چه با شمارش تعداد گره های بافته شده در یک متر از عرض فرش سجاده ای به عدد ۵۰۰ برسید به این معنی است که شانه سجاده فرش مد نظر شما ۵۰۰ است. یا چنان چه هنگام شمارش تعداد گره ها در یک متر از عرض عدد ۷۰۰ برای شما حاصل شود به این معنی است که شانه فرش سجاده ای ۷۰۰  است.

قیمت فرش سجاده ای با شانه فرش سجاده ای ارتباط مستقیم دارد. یعنی با افزایش شانه فرش سجاده ای قیمت فرش سجاده ای هم زیاد می شود.

 

تاثیر تراکم فرش سجاده ای روی قیمت فرش سجاده ای

دومین فاکتوری که روی قیمت فرش سجاده ای اثرگذار است، تراکم فرش سجاده ای است. بر خلاف شانه فرش سجاده ای که باید در عرض سجاده فرش محاسبه شود، ملاک محاسبه تراکم فرش سجاده طول فرش سجاده ای است. تراکم سجاده فرش به معنای تعداد ردیف پودهایی است که در بافت یک متر از طول فرش سجاده ای بافته شده است. به دلیل قبلی پیشنهاد می شود که تعداد گره های بافته شده در یک متر از طول سجاده فرش را شمارش کنید. تفاوتی که بین شانه وتراکم فرش سجاده ای وجود دارد این است که در بافت طولی فرش سجاده ای تعداد گره ها یک سوم تعداد پودهاست. به عنوان مثال چنان چه با شمارش تعداد گره های بافته شده در یک متر از فرش سجاده ای به عدد ۸۵۰  برسید با ضرب این عدد در ۳ متوجه می شوید که تراکم سجاده فرش مورد نظر شما ۲۵۵۰ است. در کل، تعداد گره های سجاده فرش هر چه که بود آن را در سه ضرب کنید تا تراکم فرش سجاده ای مورد نظر شما حاصل شود.

رابطه تراکم فرش سجاده ای با قیمت فرش سجاده ای مستقیم است. یعنی هر چقدر که تراکم فرش سجاده ای افزایش یابد، قیمت فرش سجاده ای هم زیاد می شود.

 

تاثیر جنس نخ فرش سجاده ای روی قیمت آن

سومین عامل موثر بر قیمت فرش سجاده ای، جنس نخ فرش سجاده ای است. برای بافت فرش سجاده ای می توان از سه نوع اکریلیک، پلی استر و یا بی سی اف استفاده کرد. بهترین نخی که برای بافت فرش سجاده وجود دارد نخ اکریلیک هیت ست شده است. پس از آن نخ پلی استر و در آخر نخ بی سی اف قرار دارند. طبیعتا هر چقدر که کیفیت نخ به کار رفته در بافت فرش سجاده ای افزایش یابد، قیمت فرش سجاده ای هم افزایش می یابد. به این ترتیب، چنان چه فرش سجاده ای مورد نظر شما با الیاف اکریلیک بافته شده باشد از سجاده فرش های پلی استر و بی سی اف گران تر خواهد بود.

 

تاثیر دستگاه بافندگی سجاده فرش روی قیمت آن

چهارمین عامل دستگاهی است که برای بافت فرش سجاده از آن استفاده شده است. هر دستگاه توان بافت هر نوع سجاده فرشی را ندارد. به عنوان مثال دستگاه ASR هیچگاه نمی تواند سجاده فرش ۵۰۰ شانه یا ۷۰۰ شانه تولید کند یا دستگاه های TEXIMA و HCP برای تولید سجاده فرش های با شانه و تراکم بالا به کار می روند. هر چقدر که کیفیت دستگاه بافندگی سجاده فرش بالاتر رود قیمت سجاده فرش هم زیادتر می شود.

 

تاثیر وزن فرش سجاده ای روی قیمت آن

آخرین عامل موثر بر قیمت فرش سجاده ای، وزن فرش سجاده ای است. هر چقدر که وزن فرش سجاده ای بیشتر شود، قیمت فرش سجاده ای هم افزایش خواهد یافت.

نظرتان را بنویسید

ارسال های مرتبط

قیمت فرش سجاده ای ۷۰۰ شانه کاشان

بسه تعالی   اگر بدنبال خرید سجاده فرش باکیفیت هستید مطالعه این مقاله برای...

سجاده فرش چیست؟

در این مقاله قصد داریم تا شما را با محصولی به نام سجاده فرش...

قیمت فرش سجاده ای مشهد

قیمت فرش سجاده ای مشهد   ایران از دیرباز مهد فرش بوده است. فرش...

فرش ماشینی سجاده ای چیست؟

قطعا همه ماها و شماها با محصولی به نام فرش ماشینی آشنا هستیم. اما...

فروش قسطی فرش سجاده ای

مساجدی هستند که توان خرید فرش سجاده ای را ندارند. به هر حال این...
Call Now Buttonهمین حالا تماس بگیرید
×

سلام

با یکی از مشاوران زیر تماس بگیرید تا برای خرید بهتر شما را راهنمایی کنند

×