در حال بارگزاری...

فرش مساجد با فرش های معمولی که در خانه های مسکونی استفاده می شود متفاوت است. برای فرش کردن منازل از فرش های ماشینی سنتی و کلاسیک استفاده می شود در حالی که فرش مرسوم برای فرش کردن مساجد فرش محرابی، فرش بدون محراب و … است. انواع فرش مسجدی کاشان محدود به این دو مورد نیست و فرش های مختلفی برای فرش کردن مساجد وجود دارد. در این مقاله قصد داریم تا در مورد انواع فرش مسجدی کاشان با شما صحبت کنیم.

 

۱٫ انواع فرش مسجدی بر اساس نوع فرش

شرکت تک ستاره کویر کاشان یکی از شرکت های فعال در زمینه تولید و فروش فرش مسجدی در کاشان است. این شرکت فرش های مختلفی را جهت استفاده در مساجد عرضه می کند در ادامه با انواع فرش های مسجدی این شرکت آشنا می شوید.

۱٫۱٫فرش مسجدی محرابی

رایج ترین فرش برای فرش کردن مساجد، فرش مسجدی محرابی است. همانطور که از نام این فرش مشخص است به فرشی که طرح های محرابی داشته باشد، فرش مسجدی محرابی گفته می شود. ظاهر این گونه فرش ها شبیه به آن است که سجاده های شخصی نماز را روی فرش پهن کرده باشید. هر محراب این گونه فرش ها به یک نمازگزار اختصاص دارد. فرش مسجدی محرابی علاوه بر مشخص کردن جهت قبله در مسجد، افزایش نظم صوف نماز جماعت، موجب افزایش حال و هوای معنوی مساجد نیز می شود. تصویر زیر نمونه ای از یک فرش مسجدی محرابی است.

 

به منظور مشاهده تمامی طرح های فرش محرابی مسجدی کاشان به منوی گالری فرش سجاده ای محرابی در سایت شرکت سجاده فرش تک ستاره کویر کاشان مراجعه کنید. همچنین چنان چه تمایل دارید از میان نمونه کارهای شرکت سجاده فرش تک ستاره کویر مساجدی که با فرش مسجدی محرابی فرش شده اند را مشاهده کنید، به منوی نمونه کارها وارد شود. تصویر زیر عکس یکی از مساجدی است که با فرش مسجدی محرابی فرش شده است.

مسجد فاطمه الزهراء(س) اقبالیه قزوین

 

۱٫۲٫فرش مسجدی بدون محراب

همانطور که از نام این محصول مشخص است نوعی فرش مسجدی است که محراب ندارد. نام دیگر این فرش مسجدی، فرش مسجدی تشریفاتی است که در مقابل فرش مسجدی محرابی قرار می گیرد. بیشتر افرادی که از این نوع فرش ها استفاده می کنند دلیل شان این است که در مسجد آنها علاوه بر برگزاری نماز جماعت، فعالیت های فرهنگی-مذهبی دیگری نیز در آنجا انجام می شود. به همین خاطر ترجیح می دهند که فرشی را انتخاب کنند که فقط صرف نماز خواندن نباشد.

تصویر زیر تصویر یک فرش مسجدی بدون محراب است. برای مشاهده تمامی طرح های فرش مسجدی بدون محراب به منوی گالری فرش سجاده ای بدون محراب مراجعه کنید. در صورتی که تمایل دارید نمونه کارهایی را با فرش مسجدی بدون محراب فرش شده اند را تماشا کنید به منوی نمونه کارها سر بزنید.           

مسجد محمدی اهواز

 

۱٫۳٫فرش مسجدی یکپارچه

سومین نوع فرش مسجدی، فرش مسجدی یکپارچه یا یک تکه است. قطعا همه شماها با فرش های ماشینی معمولی آشنایی دارید. فرش های ماشینی معمولی برای مکان های کوچکی مثل منازل مسکونی مناسب هستند. می دانید که فضای مساجد بسیار بزرگ تر از منازل است. چنان چه بخواهید مسجد خود را با فرش ماشینی فرش کنید نیاز است که چندین فرش ماشینی را کنار هم قرار دهید تا فضای مسجد را پوشش دهند. حال اگر کل فضای مسجد را با تنها یک فرش پوشش دهید، به این نوع فرش فرش مسجدی یکپارچه گفته می شود. تصویر زیر یکی از نمونه کارهای شرکت سجاده فرش تک ستاره کویر است.

 

انواع فرش مسجدی با توجه به ویژگی های فنی

عموما ویژگی های فنی فرش مسجدی با سه فاکتور اصلی شانه فرش مسجدی، تراکم و جنس نخ آن مشخص می شود. شانه فرش مسجدی از ۴۴۰ شروع و تا ۱۵۰۰ ادامه دارد. همچنین بازه تراکم فرش مسجدی هم از ۷۰۰ تا ۴۰۰۰ است. الیاف فرش مسجدی هم یا از جنس اکریلیک هستند، یا پلی استر و یا بی سی اف. بهترین فرش مسجدی فرشی است که با الیاف اکریلیک بافته شده باشد.

در ادامه لیست کیفیت های مختلف فرش مسجدی کاشان خدمت شما ارائه شده است.

 

 

نظرتان را بنویسید

ارسال های مرتبط

سجاده فرش چیست؟

در این مقاله قصد داریم تا شما را با محصولی به نام سجاده فرش...

انواع مختلف فرش ماشینی برای مسجد

فرش ماشینی برای مسجد   فرش دستباف به علت گران بودن این قابلیت را...

معرفی انواع فرش مساجد

به نام خداوند جان و خرد   همانطور که می دانید، شرکت تک ستاره...

فرش مسجدی میثاق کاشان

همانطور که از نام سجاده فرش میثاق پیداست، از فرش مسجدی میثاق کاشان برای...

فرش سجاده ای محرابی

بسم رب الشهداء و صدیقین رسول‌الله (ص): «الْمَساجِدُ بُیوتُ الْمُتَّقین» مساجد، خانه پرهیزگاران است....
Call Now Buttonهمین حالا تماس بگیرید
×

سلام

با یکی از مشاوران زیر تماس بگیرید تا برای خرید بهتر شما را راهنمایی کنند

×